Priaznivé účinky čokolády

Kvalitná pravá čokoláda má priaznivé účinky na naše telo a znižuje cholesterol!

Zopár múdrych hláv sa kedysi spojilo a rozhodlo, že z čokolády sa priberá. Bola by škoda, nechať ju v obchode iba kvôli nim. Ak si vyberiete tú správnu, nielenže z nej nepriberiete, ale pomôže vášmu zdraviu.

Ak sa naučíte rozoznať „tú správnu“, nemusíte mať výčitky svedomia. Čokoláda sa kedysi dostala do liekopisu francúzskych doktorov a predávali ju na zlepšenie trávenia a dobrú náladu. Najnovšie výskumy dokázali, že páni mali pravdu a čokoláda si zaslúži našu pozornosť a úctu. Samozrejme, stále je reč, iba o horkej čokoláde! Ak je čokoláda kvalitná, stačí aj 50%-tná.

Čokoláda obsahuje vysoký podiel antioxidantov, magnézia, vitamínu B, ktorý priaznivo pôsobí na kožu a nervy, kalcium pre pevné kosti a železo pre lepšiu krvotvorbu.

Zlepšuje náladu

Konzumácia čokolády zmierňuje úzkosť a navodzuje príjemnú náladu. Nie nadarmo ju všetky nešťastné ženy vo filmoch jedia. Je považovaná za najlepšie a najchutnejšie antidepresívum. Jedna z látok, dokonca dokáže navodiť pocit čerstvej zamilovanosti.

Proti starnutiu

Horká čokoláda a je plná antioxidantov. Už v päťdesiatich gramoch 70%-nej  čokolády je ich toľko, ako v dvoch šálkach zeleného čaju. Antioxidanty sú pre naše telo prínosom, pretože chránia pokožku, oči, mozog a aj ďalšie orgány pred starnutím.

Chráni srdce a cievy

Výsledky mnohých výskumov dokazujú, že čokoláda skutočne ochraňuje srdce a cievy. Jej konzumáciou sa znižuje riziko infarktu alebo porážky. Čokoláda znižuje krvný tlak, zvyšuje „dobrý“ cholesterol a znižuje ten „zlý“ a zabraňuje vzniku krvných zrazenín.

Dobrá na zuby

Aj keď čokoláda obsahuje cukor, jej pozitívne účinky na zuby sú oveľa vyššie. Okrem cukru totiž obsahuje aj triesloviny, ktoré zabraňujú rozmnožovaniu baktérií v ústnej dutine.

Hydratácia pleti

Kakaové maslo obsahuje množstvo prírodných olejov, ktoré sú nevyhnutné pri liečbe suchej a drsnej pokožky. Dokáže zjemniť zhrubnutú kožu na chodidlách, kolenách i lakťoch. Taktiež kofeín obsiahnutý v čokoláde, je výborný pre našu pokožku. Stimuluje krvný obeh a zlepšuje prekrvenie pokožky. Čokoládové zábaly a masáže sú jednou z najlepších vecí, ktoré môžete pre svoju pokožku urobiť.

Proti celulitíde

Kakaový zázrak obsahuje látku teobromín, ktorá pomáha spaľovať tuk a chráni nás proti celulitíde. Čokoládové oleje, balzamy a krémy majú vynikajúce výsledky v boji proti nežiaducemu spoločníkovi takmer každej ženy.